آوا 23: و بلاخره سال جدید رسید و نامه ها تمام شد آوا 23: و بلاخره سال جدید رسید و نامه ها تمام شد
روزنوشت هاي آرمان و اميد 23 - رضوان سلماسي - 26 اسفند تا 3 فروردین

رندباز

 

با عرض سلام خدمت شهروندان و همراهان گرامي

از چند هفته پیش تصمیم گرفتم كه يادداشت هاي روزانه در خصوص برنامه هاي جلسات و دیدارهای خودم در شوراي اسلامي شهر همدان را در اختيار شما عزيزان قرار دهم. از همراهي شما عزيزان بسيار سپاسگذار خواهم بود و منتظر بازخوردهای شما خواهم بود.

 

شنبه 26 اسفند 96

امروز کمیسیون معماری و شهرسازی جلسه فوق العاده با موضوع سیستم یکپارچه نوسازی و شهرسازی و واگزاری خدمات شهرداری درحوزه صدور پروانه ساختمانی به بخش خصوصی رو برگزار کرد. شرکت محیاپرداز قبلاً اقدام به انجام این کارکرده بود که متاسفانه با شکست مواجه شده بود. در این جلسه به بررسی دلایل عدم موفقیت پروژه مذکور نیز پرداخته شد ولی نهایتاً به نتیجه قابل قبولی نرسید.

امروز صنف اساتید حق التدریس دانشگاه استان جلسه ای برای تدوین اساسنامه در محل سالن اجتماعات کتابخانه اعتمادیه برگزار کرد. من در حد عرض خسته نباشد درجلسه حضور پیدا کردم.

امروز مراسم افتتاحیه ستاد خدمات شهروندی شهرداری همدان با حضور استاندار در محل ساختمان مجموعه فرهنگی اجتماعی عین القضات همدانی برگزار شد. در این ستاد نمایندگان میراث، هتل داران، خانه مسافرها، هلال احمر و غیره نیز غرفه هایی را داشتند، همینطور یک بخش به موزه دفاع مقدس و یک بخش به ایجاد فضای مناسب برای کودکان و غرفه خانه ریاضیات اختصاص داده شده بود.

امروز ساعت 2 تا 5 بعداز ظهر مهمان هفت سین سال نو موسسه نیکوکاری توان یاران صبح الوند بودم. برنامه بسیار جالبی بود. سفره هفت سین توسط توان یابان آماده شده بود. موسیقی زنده و همینطور گروه سرود ناشنوایان هم برنامه اجرا کردند. این مجموعه صنایع دستی خصوصاً در رابطه با سفال دارند که میتوان از آن برای اهداء هدایای مختلف در مراسم استفاده کرد.

 

یکشنبه 27 اسفند 96

مصوبات صحن شورا: امروز قرار بود کلیه نامه های باقیمانده را در صحن شورا بررسی کنیم و هیچ نامه را برای سال آینده نگذاریم. 19 عدد نامه داشتیم که فقط 4 تا از آنها باقی ماند.

 1. اولین نامه در خصوص نظریه کارشناسی و نقشه هوایی مربوط به قطعه 7 ملک شهرداری واقع در مجتمع تجاری صنعتی الوند بود که شهرداری قصد داشت از طریق مزایده به فروش برساند که مصوب شد.
 2. این نامه در خصوص ملکی واقع در میرزاده عشقی بود که مجاز به استفاده از ضوابط 30 متری بودند ولی درحال حاضر با ارتفاع نه و نیم متر احداث بنا میکنند و درحدود 375 میلیون بابت احداث یک واحد تجاری با سطح اشغال 100 درصد و حذف 3 پارکینگ به شهرداری پرداخت کردند و مابقی پس از تصویب شورا اخذ میگردد. مقرر شد عوارض بنابر ضوابط دفترچه سال 97 اعلام شود.
 3. این نامه در خصوص ملکی واقع در بلوار علویان بود که درسال 57، 44 متر مربع پارکینگ داشته و در سال 58 برای حدود هشت و نیم متر آن مجوز تجاری کرده ولی از راه عبور پارکینگ کم کرده و برای پارکینگ مجوز پارک موتور گرفته است و الان شهرداری از ایشان حذف پارکینگ میگیرد. مقرر شد عوارض حذف گرفته نشود چون با توجه به سوابق در سال 58 مشمول این عوارض نمیشود.
 4. اهالی پشت بیمارستان درخواستی مبنی بر رفع مشکل این قطعه مخصوصاً وانت بارها داشتند این نامه به کمیسیون خدمات شهری ارجاع شد.
 5. این نامه در خصوص ملکی در خیابان جوادیه بود که به شهرداری واگذار شده بود در مقابل یک قطعه زمین به مالک داده شده ولی در هنگام صدور سند حدود چند متر از میزان آن کاهش یافته تقاضای شهرداری اصلاح مجوز مذکور برای رفع این مشکل بود که مورد موافقت قرار گرفت.
 6. نامه بعدی در خصوص ملکی واقع در خیابان جهاد بود که قبلاً عوارض تفکیک به 3 قطعه برای ایشان در نظر گرفته شده مالک درخواست محاسبه عوارض برای قطعه بزرگتر و در نظر نگرفتن دو قطعه دیگر را دارد که به کمیسیون معماری ارجاع داده شد.
 7. این نامه در خصوص خدمات شهرداری مبنی بر مساعدت و همکاری ملکی واقع در شهرک فرهنگیان بود که نامه شهرداری مورد موافقت قرار گرفت.
 8. این نامه در خصوص اقدامات انجام شده توسط شهرداری در خصوص ساماندهی تپه پیسا و اعلام آن به استانداری بود که مهمترین اقدامات اعلام شده هماهنگی با سازمان میراث فرهنگی جهت مشخص شدن عرصه ها و جرائم میراثی و نیز مشخص کردن محدوده جهت احداث پارک توریستی تفریحی و تجاری با مشارکت سرمایه گذار به میزان 24 هکتار بود. نامه جهت اطلاع قرائت شد.
 9. نامه ای در خصوص فروش آلاچیق و تسویه حساب بین شهرداری و دانشگاه پیام نور و عوارض دیوار کشی دانشگاه بود که مورد موافقت قرار گرفت.
 10. این نامه در خصوص مالکین 6 پلاک از پلاک های بلوار ارم پارک 48 هکتاری است که در اولویت طرح های عمرانی قرار گرفته ولی مالکین آنها حاضر به تعین تکلیف آن نیستند و شهرداری درخواست استفاده از ماده 8 لایحه قانون نحوه خرید و تملک اراضی سال 58 برای آنها را دارد که موافقت شد.
 11. نامه بعدی در خصوص ملکی واقع در اراضی شهرک آفتاب بود که هم محدوده قانونی همدان و هم مریانج قرار دارد و برای رفع مغایرت جلسه ای با اداره کل راه و شهرسازی برگزار و طرحی آماده شده و برای کمیسیون ماده 5 ارسال شد نامه جهت اطلاع قرائت شد.
 12. این نامه کلیات آیین نامه و دستورالعمل بازنگری شده شورای اجتماعی محلات را به منظور بررسی تصویب و ابلاغ را ارائه کرده بود که مورد موافقت قرار گرفت اما 3 رای منفی داشت.
 13. صورتجلسه کمیسیون شهرسازی و معماری در خصوص آسیب شناسی مزایا و معایب الحاق روستاها به شهر همدان قرائت شد. پیشنهاد شد به علت عدم داشتن پیوست فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی و عدم نظرخواهی از نمایندگان مردم در شورای اسلامی در این خصوص و مشکلات این مناطق و عدم توان مدیریت شهری در رفع مشکلات این مناطق مخالفت با این طرح اعلام گردد که مورد موافقت قرار گرفت.
 14. نامه در خصوص خریداری عرصه و اعیان حدود 7000 متر زمین در حد سکوی میانه زباله پسماند به سازمان مذکور بود که مورد موافقت قرارگرفت.

در بخشی از جلسه نیز شهردار در جلسه حاضر و در خصوص پاداش های ارائه شده به مدیران معاونت های خود در مناطق و سازمانها گزارش خود را ارائه کرد. میزان این پاداش ها از 7 تا 11 میلیون تومان متغیر بود و شورا پاداشی معادل 20 میلیون تومان را برای خود شهردار مصوب کرد.

امروز آخرین جلسه کمیسیون ماده 7 در سال 96 را نیز برگزار کردیم.

امروز بازدیدی هم از مسافرخانه جنانی داشتیم که چندی پیش در خصوص تخریب آن توسط مالک حساسیت اذهان عمومی را برانگیخته بود. این مسافرخانه توسط میراث ثبت ملی شده است. در حقیقت مالک اعیانی ملک، قصد خرید بخش عرصه آن را از سایر مالکین و تخریب ملک و ساخت ملک جدید را دارد که توسط سایر مالکین نیز شکایتی آماده و به مراجع قضایی ارائه شده شده است.

امروز عکاسان همدان با متولی گری آقای عرب زاده از عکاسان بنام همدان، همایش بزرگ عکاسان همدان را به منظور ایجاد انجمن صنفی عکاسان در محل تالار قرآن تشکیل داده بود من و آقای بادامی در بخشی از این همایش شرکت کردیم.

امروز شهرداری همدان با همکاری اداره کل بهزیستی جشن نوروزی را برای کودکان کار شناسایی شده توسط بهزیست در محل تالار فجر همدان برگزار کرد و ضمن ایجاد فضای شاد و بانشاط برای این افراد و خانواده های آنها هدایای نقدی نیز به مناسبت حلول سال نو به آنها اهدا کرد.

امشب بازدیدی از سطح شهر داشتم ضمن بازدید از ورودی های شهر، از پیاده راه اکباتان، بوعلی و میدان امام نیز بازدید کردم. کار بسیار خوب و زیبایی در سطح شهر به همت شهرداری مخصوصا سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهری انجام شده بود و پرسنل این سازمان تا پاسی از شب همچنان در حال آماده سازی نوروز در شهر همدان بودند ولی متاسفانه مردم در پیاده راه بوعلی و اکباتان و میدان امام فضای نامناسبی را ایجاد کرده‌اند، زباله ها با حجم بسیار زیاد در سطح گسترده در این مناطق پخش بود، خیابان اکباتان پر از کیسه های نایلونی بود و پاکبان های عزیز درحال جمع آوری زباله. دست فروشان هم به علت عدم هماهنگی و همراهی فضای نامناسبی را در پیاده راه امام و بوعلی ایجاد کرده بودند. با خودم فکر کردم شاید لازم باشد برای ایجاد حساسیت در بخشی از شهروندان عزیز شهر همدان نسبت به رفتار و برخوردشان، کار فرهنگی بیشتری انجام شود. تقریباً زحمات مجموعه شهرداری در این بخش ها به دلیل عدم توجه شهروندان دیده نمیشود و خستگی به تن آنها باقی می ماند. باید دانست که شهر متعلق به همه شهروندان است و زیبا سازی آن برای همه و بخشی اندکی از مردم شهر نباید حق و حقوق سایر شهروندان و همینطور زحمات مدیریت شهری را با رفتار نامناسب و آسیب زدن زیر سوال قرار بدهد.

 

دوشنبه 28 اسفند 96

کمیسیون سرمایه گذاری با موضوع ارائه گزارش بازدید از ساینس سنتر و باغ کتاب و گزارش سازمان عمران در خصوص سهام تله کابین برگزارشد. بعد از ارائه گزارش از بازدید تهران، من فرصتی برای بررسی سهام تله کابین نداشتم و جلسه را ترک کردم.

 

سه شنبه 29 اسفند 96

امروز صبح قبل از تحویل سال، بازدیدی از سطح شهر در خصوص فعالیت های معاونت خدمات شهری داشتم. پرسنل سازمان سیما و منظر همچنان مشغول آماده سازی شهر بودند.

 

چهارشنبه 1 فروردین 97

امروز با آقای کاووسی و مغازه ای برای بازدیدی هم از ستاد و اسکان مسافران شهرداری واقع در مجموعه فرهنگی و ورزشی عین القضات داشتیم و هم ایستگاه آتش نشانی میدان باباطاهر برای عرض خسته نباشید و خدا قوت و تبریک سال نو.

 

پنجشنبه 2 فروردین 97

امشب بازدیدی مجددی از پیاده راه امام و اکباتان و بوعلی داشتم. امشب دومین شبی بود که قرار بود نورپردازی یکی از جداره های میدان امام صورت پذیرد. من حدود ساعت 30/8 میدان بودم که استاندار و همکاران ایشان به همراه مدیران شهرداری حضور پیدا کردند و به نوعی نور پردازی افتتاح شد. پیاده راه اکباتان معضلاتی داشت که به سامانه 137 جهت بررسی و حل مشکل اطلاع رسانی کردم.

امروز عصر هم مجدد برای عرض خسته نباشید به ستاد اسکان در مجموعه عین القضات رفتم. بسیار شلوغ بود و میهمانان زیادی برای اسکان مراجعه کرده بودند به نظر میرسید قالب مسافران همدان علاقه مند به استفاده از مکان های ارزانتر بودند. به همین دلیل در آن روز تقریبا همه خانه مسافرهای معرفی دار، میهمان پذیر و هتل های ارزان قیمت تر، مدارس حتی سالن ورزشی معاونت فرهنگی و اجتماعی و نیز سالن نمایشگاه ها کاملاً پر شده بود، تنها بعضی از اتاق های هتل های گرانتر خالی بود به طوریکه در روزهایی که من آنجا بودم با شهرستان مریانج هماهنگ شد که یک یا دو خانواده به آنجا فرستاده شود که در این راستا با یکی از اعضای شورای شهر مریانج (خانم افروزی) و مجموعه ستاد اسکان مریانج هماهنگ کرم. ضمناً آقای نادری‌فر از استانداری به همراه یک نماینده از وزارت کشور از مجموعه بازدید به عمل آوردند.

 

جمعه 3 فروردین 97

امروز نهار با جناب فرهانچی و سرکار خانم رحیمی به رستوران جوان در انتهای بلوار جوان رفتم. گزارشهای کار در هفته های آخر اسفند، و بازدیدهایم از سطح شهر را تعریف کردم. فرصت خوبی بود تا در فضائی خلوت در مورد برنامه هایم در سال آینده صحبت کنیم.

 

 


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری