چهارمین همایش سالیانه حزب اراده ملت ایران با عنوان توسعه پایدار و صلح برگزار شد چهارمین همایش سالیانه حزب اراده ملت ایران با عنوان توسعه پایدار و صلح برگزار شد
روزنوشت هاي اراده و اميد 18 - رضوان سلماسي - 21 بهمن تا 27 بهمن

رندباز

با عرض سلام خدمت شهروندان و همراهان گرامي

از چند هفته پیش تصمیم گرفتم كه يادداشت هاي روزانه در خصوص برنامه هاي جلسات و دیدارهای خودم در شوراي اسلامي شهر همدان را در اختيار شما عزيزان قرار دهم. از همراهي شما عزيزان بسيار سپاسگذار خواهم بود و منتظر بازخوردهای شما خواهم بود.

 

شنبه 21 بهمن 96

امروز ساعت 30/10 در دفتر مطالعات با رسانه ها در خصوص جشنواره جلسه داشتیم. خبرگذاری مهر، روزنامه همشهری، نویسار در اولین جلسه حضور داشتند. برخی از پیشنهاداتی که در این زمینه مطرح شد به صورت زیر است:

  • در اتاق فکر بجز گروه داوری از افراد دیگری با افکار مختلف نیز استفاده شده و موضوع فراگیر باشد،
  • در بحث داوری نیز از اقشار مختلف در داوری نیز استفاده شود،
  • مستند سازی نتایج جشنواره توسط دانشگاه و به صورت میدانی باشد و برای این منظور از اساتید کمک گرفته شود،
  • ضریب معرفی و خود اظهاری افراد به حداقل برسد،
  • برای انتخاب افراد کار میدانی هم صورت پذیرد،
  • بازنشستگان را نیز به مجموعه افراد و اقشار اضافه کنیم.

با توجه به مدت طولانی برگزار نشدن کمیسیون ماده 7 امروز حدود دو ساعت برای این کمیسیون بازدید گذاشتیم.

امروز دبستان امام مهدی (ع) در سالن بسیج دانش آموزی جشن دهه مبارک فجر را برگزار میکرد. دعوت نامه این مراسم از طرف پسر آقای کاووسی شخصاً برای اعضاء شورا فرستاده شده بود و به همین منظور من در مراسم شرکت کردم و به دلیل داشتن کار فقط در بخشی از آن حضور داشتم.

با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی جشنواره فیلم فجر با پیشنهاد دوستان مرکز مطالعات برای دیدن فیلم چهار راه استانبول که در محل سینما فلسطین برگزار میشد رفتم. فیلم زیبا بود و صحنه ها خیلی خوب بازسازی شده بود و با توجه به مطرح کردن مشکلات امروز جامعه من را تحت تاثیر زیادی قرار داد.

 

یکشنبه 22 بهمن 96

امروز با دوستم در مراسم دهه مبارک فجر شرکت کردیم. در طول مسیر با رئیس امور نمایشگاهها برخورد کردم و قرار شد بعدازظهر برای بازدید آخرین روز نمایشگاه گردشگری، هتل داری و صنایع وابسته به نمایشگاه بروم.

امروز بازدی از نمایشگاه گردشگری، هتل داری و صنایع وابسته داشتم و به همراه آقای رجبیان رئیس امور نمایشگاهها از غرفه های مختلف بازدید کردیم. در غرفه علیصدر با مسئول روابط عمومی آنجا مدتی نیز به بحث و تبادل نظر پرداختیم.

امشب نیز درآخرین روز جشنواره فیلم فجر به دیدن فیلم مغزهای کوچک زنگ زده رفتم. فیلمی که مجدداً مشکلات و معضلات حاشیه نشینی شهرهای ما را نشان میداد.

 

دوشنبه 23 بهمن 96

ساعت 8 تا 10 امروز کمیسیون مشترک فنی و عمرانی و معماری و شهرسازی برگزار شد. در این جلسه راه برگشت گنجنامه، مسیر گردشگری جاده حیدره و مسیر پیاده روی کولاب مطرح شد. با توجه به برنامه زنده رادیو محله در ساعت 10 و اختصاص این برنامه به معرفی جشنواره شهروند برگزیده به همراه آقای سهل البیع و آقای وجدی و خانم رستمی به محل صدا و سیما رفتیم و من بعنوان مهمان برنامه در خصوص این جشنواره اطلاعاتی را عنوان کردم. این اولین برنامه رادیویی در این زمینه بود و قرار است در این برنامه این جشنواره معرفی و شرایط شرکت درآن به همشهریان اعلام گردد.

امروز حدود ساعت 14 بازدیدی از بازگشایی خیابان طالقانی داشتیم. امروز صبح مراسم بازگشایی و عملیات اجرایی اتفاق می افتاد ولی با توجه به شلوغی مسیر و نبود جای پارک فقط از خیابان عبورکردم ولی ظهر برای بازدید رفتم.

امروز جلسه شورای اجتماعی محلات را در محل دفتر آقای محمدی رئیس سازمان فرهنگی و ورزشی و اجتماعی در محل ساختمان عین القضات داشتیم. با توجه به اینکه این جلسه اولین جلسه حضور آقای محمدی بود بخشی از جلسه در خصوص شورا و عملکرد آن صحبت شد و سپس شروع به بازبینی مجدد دستورالعمل کردیم. یکی از تغییرات مهم آن تبدیل معاونت به سازمان در جملات بود و بخش دیگر تغییر تعداد اعضاء شورا از 2 نفر به 3 نفرکه قرار شد رئیس کمیسیون و رئیس کمیسیون خدمات شهری و یکی از اعضاء به معرفی شورا درجلسات راهبردی شرکت کند و ضمناً برای اعضا شورای راهبردی چه اعضای شورای شهر و چه پرسنل شهرداری احکامی صادر شود. درحال حاضر از شورا من و جناب کاووسی هستیم که با این تغییر جناب گردان نیز به جمع اضافه خواهد شد. سایر اعضاء بدون حق رای میتوانند حضور داشته باشند ولی با توجه به علاقمندی آقای بادامی قرار شد بجز سایر اعضاء برای ایشان نیز به صورت مشخص دعوت نامه برود.

جلسه کمیته مدیریت شهری حزب در دفتر حاما برگزار شد، موضوع آن بررسی بودجه شهرداری و سازمان فرهنگی و اجتماعی و ورزشی بود.

 

سه شنبه 24 بهمن 96

امروز جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی با دو موضوع تعامل با اتحادیه های قرآنی و بررسی سند آموزش شهروندی در ساعت 10 صبح در محل سالن جلسات شورا برگزار شد. مسئولین اتحادیه های قرآنی تقاضاهایی داشتند؛ از جمله کمک های مالی به تشکل های قرآنی، در اختیار گذاشتن قرآن به این اتحادیه، ایجاد کتابخانه قرآنی در تالار و تغییر نام بلوار ارم به بلوار قرآن و غیره. پیشنهاد شد تفاهم نامه ای با این اتحادیه منعقد شود و در آن شهرداری متناسب با توان خود کمک هایی را به تدریج به مجموعه داشته باشد و این مجموعه نیز در راستای مدیریت شهری با شهرداری همدان همکاری نمایند. به دلیل به درازا کشیده شدن جلسه بررسی سند راهبردی آموزش شهروندی اتفاق نیفتاد و فقط سند مذکور توسط آقای بادامی رئیس مرکز مطالعات به کمیسیون فرهنگی و اجتماعی تقدیم شد و مقرر شد جلسه آینده کمیسیون صرفاً جهت بررسی این سند در نظر گرفته شود. امروزصبح زود ساعت 30/7 تا 30/8 نیز جلسه ای با آقای حسن محمدی در خصوص برنامه های سازمان و هماهنگی برنامه ها داشتیم.

دیدار مردمی این هفته از ساعت 12 تا 30/13 ادامه داشت.

امروز ساعت 15 تا 30/16 در خصوص معرفی جشنواره شهروند برگزیده نشستی در دفتر روزنامه جام جم برگزار شد. از اعضای شورا بجز من آقای عسگریان و بادامی نیز حضور داشتند. دبیر جشنواره، مسئول کمیته اجرایی خانم ابهر و نیز آقای وجدی و فاضلیان نیز حضور داشتند.

جلسه صحن شورا: در این جلسه نمایندگان انجمن خوشنویسان همدان آقایان سرمدی، تاجیان و استاد شعبانی حضور داشتند. آقای مهندس ایزدی پیشنهاد داده بودند که مدرسه صالحان تبدیل به مجموعه فرهنگی شود و به انجمن خوشنویسان داده میشود که حداقل 6 ماه تا یکسال تکمیل آن طول میکشد، البته قبلاً قرار بوده که زمین پشت استخر آبیاران توسط شهرداری تملک شده و در اختیار انجمن قرار گیرد که ظاهراً بنا به گفته مدیر منطقه یک، این ملک در حال حاضر تملک شده است و درخواست آماده سازی آن برای این مجموعه را داشتند. ضمناً درخواست داشتند فضایی فراهم شود که هنرمندان خوشنویس در تولید آثار و جذب مخاطب برای فروش آثار در اختیار آنها قرار گیرد و پیشنهاد آنها نگارخانه راه نو شهرداری بود که موافقت نشد ولی قول داده شد هر موقع مجموعه فوق به این فضا نیاز داشتند شهرداری آن را در اختیار بگذارد. ضمناً درخواست برگزاری جشنواره خوشنویسی استانی و کشوری مخصوصاً در رابطه با باباطاهر در یک فصل مناسب که دارای جاذبه گردشگری هم باشد را داشتند و البته پیشنهاد ترکیب جشنواره از هنرهای تئاتر، موسیقی و نقاشی و غیره را نیز داشتند. سپس گزارش هیات و نیز شورای اسلامی و نیز ارائه گزارش مالی (بودجه 96) شورای اسلامی شهر توسط آقای گردان ارائه شد. ضمناً پیشنهاد شد تمام جلسات علنی باشد و اگر قرار بود جلسه ای غیر علنی برگزار شود در جلسه قبل اعلام گردد که البته این مورد عین قانون است، البته قبلاً مصوب بود جلسات روزهای یکشنبه غیرعلنی و سه شنبه علنی باشد. ضمناً آقای کاووسی بدنبال بررسی مغایرت پروانه ساختمانی هتل ها با متراژ آنها بود. نامه آن قبلاً به شهرداری ارسال شده ولی پاسخی در این رابطه اعلام نشده بود آقای صوفی اعلام کرد که آن را پیگیری و جواب خواهد داد.آقای بادامی هم اعلام کرد آئین نامه مالی و اداری مرکز در حال تدوین است و بزودی ارائه خواهد شد ولی جلسات تا این زمان بر اساس آئین نامه قبلی انجام شده است ضمن اینکه صورتجلسه پرداخت درجلسه فرستاده شده است.

نامه ها :

  1. شهرداری درخواست مجوز فروش یک زمین واقع در سعیدیه پشت ششصد واحدی را داشت. درآمد حاصل از فروش آن برای پرداخت به پیمانکاران صرف میشود. البته این زمین شمالی است و زمینی کنار آن وجود دارد که درصورت درخواست مالک برای تفکیک یک قطعه مثلثی شکل به این زمین اضافه خواهد شد تا از حالت قناسی خارج شود. با این درخواست موافقت شد و قرار شد در موقع فروش موضوع به خریدار اعلام شود.
  2. شهرداری مجدداً درخواست فروش املاک مربوط به شهرداری در شهرک مدنی را داشت. به گفته شهردار زمین ها تفکیک شده و دارای سند است. با فروش موافقت شد.
  3. سازمان سرمایه گذاری نیز درخواست فروش یک مغازه در مرکز تجاری پردیس را داشت که مقرر شد با مزایده این کار را انجام دهد.

 

چهارشنبه 25 بهمن 96

امروز بازدید مشترک کمیسیون های فنی و عمرانی و معماری و شهرسازی از پروژه های تملکی منطقه 1 و 2 شهرداری بود. بررسی موضوع در کمیسیون های تخصصی به لحاظ تامین بودجه صورت خواهد گرفت. با همراهی اعضای شورا که در بازدید حضور داشتند بازدیدی هم از همایش و سمینار ایده پارک که با موضوع مدیریت شهری در محل سالن آمفی تئاتر دانشکده مهندسی دانشگاه بوعلی سینا (تحت نظارت پارک علوم و فناوری و با مدیریت مهندس فرهانچی) برگزار میشد داشتیم.

امروز کمیسیون سرمایه گذاری و گردشگری با موضوع بازیافت زباله و با حضور سرمایه گذاران در محل سالن جلسات شورا برگزار شد. البته در حال حاضر شهرداری با شرکت فن آور پارسیان در زمینه تفکیک و بازیافت زباله قرارداد دارد وآقای سیبی اعلام کرد با توجه به مسائل و مشکلات موجود موضوع قرارداد تا هفته آینده تعیین تکلیف میشود چون با داشتن قرارداد قبلی ایجاد قرارداد جدید بار حقوقی برای شهرداری ایجاد میکند. سرمایه گذاران نماینده شرکت خارجی هستند و اعلام کردند هم آن شرکت میتواند با شهرداری قرارداد داشته باشد و هم نماینده ایرانی آنها، و آنها نیز با توجه به داشتن اطلاعات کافی در خصوص وضعیت قرارداد همدان ابتدا تعیین تکلیف شدن آن قرارداد را مطرح کردند که یا آن قرارداد فسخ شود و یا یک قرارداد سه جانبه شود و یا به هر طریقی که به لحاظ حقوقی مناسب است. آقای آزاد که قبلاً در سازمان مدیریت پسماند بودند توضیحات کافی در خصوص وضعیت پسماند و نحوه جمع آوری و تفکیک آن و نیز میزان پسماند خشک و تر همدان توضیحاتی را ارائه کردند. قرار شد ابتدا وضعیت قرارداد قبلی مشخص شود و بعد در خصوص بستن قرارداد جدید و نحوه آن در جلسات آتی بحث و تبادل نظر شود.

 

پنجشنبه 26 بهمن 96

چهارمین همایش سالیانه حزب اراده ملت ایران با عنوان توسعه پایدار و صلح از ساعت 9 صبح تا یک بعدازظهر در محل آمفی تئاتر مجتمع آوینی برگزار شد و سخنرانان داخل و خارج استان به ارائه مقالات خود در رابطه با تاثیر موضوعات و صلح پرداختند.

امروز جلسه مجمع عمومی فوق العاده و مجمع عمومی عادی هیات امناء انجمن خیرین کتابخانه ساز در محل سالن جلسات ساختمان کتابخانه مرکزی برگزار شد. این مجمع استانی بوده و نمایندگان استانی به ارائه گزارش فعالیت یکسال گذشته خود پرداختند. ضمناً در آئین نامه رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی عضو هیات امناء انجمن قرار دارد، در رابطه با اعضاء هیات مدیره و بازرس نیز انتخابات برگزار شد و از من دعوت به شرکت کردند که با اکثریت آراء به عنوان عضو هیات مدیره انتخاب شدم. آقای ضرابی، آقای میدانچی، آقای فلاح و خانم دکتر زارعی از اعضای اصلی هیات امناء و هیات مدیره انجمن هستند. ضمناً قرار شد مبلغی را بعنوان هدیه در اختیار انجمن قرار دهم. در پایان از اعضاء پیشین هیات مدیره انجمن استان تقدیر بعمل آمد.


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری