بحران آب بحران آب
سخنرانی ابولقاسم سوزنچی مسوول خانه کشاورز استان همدان - سه شنبه 4 اردیبهشت ماه 97

رندباز

حامای شعبه همدان سه شنبه این هفته میزبان شما خواهد بود تا سخنان آقای ابولقاسم سوزنچی در مورد بحران آب را بشنود.

ایشان مسوول خانه کشاورز استان همدان است.

 

خانه کشاورز:

خانه کشاورز نهادی است غیر دولتی که در سال ۱۳۷۹ با اخذ مجوز از وزات کشور و بر اساس ماده ۱۰ قانون احزاب به عنوان تشکلی “سیاسی” تاسیس شد. در سال ۱۳۷۹ مجوز تاسیس این تشکل صنفی از سوی کمیسیون ماده ۱۰ احزاب تایید و پروانه فعالیت آن توسط وزارت کشور صادر و امور اجرایی آن به فوریت انجام و افتتاح آن اعلام شد. بررسی مشکلات ساختاری که مانع تحقق بسترها و دستیابی زمینه های مساعد برای رشد و اعتلای کشاورزی است، از انگیزه های تشکیل این حزب سیاسی کشاورزی به شمار می آیند.

با اعتقاد به توانمندي عظيم بخش كشاورزي در توسعه و سربلندي جمهوري اسلامي ايران به منظور فراهم آوردن زمينه و شرايط لازم براي سازماندهي فعاليتهاي مشترك علاقه مندان و فعالان بخش كشاورزي در جهت احقاق حقوق حقه خويش در چارچوب اصول و ارزشهاي قانون اساسي و با ياري جستن از بركات اسلام ناب محمدي (ص) اقدام به تاسيس خانه كشاورز نموده و مرامنامه خويش را به شرح زير تدوين نموده اند :

 1. تلاش خانه كشاورز در راستاي توسعه سياسي ، اقتصادي ـ اجتماعي و فرهنگي جامعه ايران به ويژه بخش كشاورزي و در چارچوب قانون اساسي و قوانين موضوعه خواهد بود.
 2. دفاع از آزادي هاي انساني ارزش آفرين كه شرط لازم براي شكوفايي استعدادها و توانايي‌هاي كشاورزان اعم از زن و مرد براي ايفاي نقشي خلاق در تعيين سرنوشت سياسي اجتماعي خويش است .
 3. تلاش براي ريشه كن كردن فقر و محروميت از طريق تاكيد بر ارزش كار و استقرار نظام اقتصادي اسلامي و منطبق بر قانون اساسي كه در آن شخصيت معنوي و انساني هر فرد تقويت شود و در او شوق دروني و افزايش كارآيي و مهارت به وجود آيد و از اين راه به خودكفايي نسبي در جامعه كمك كند .
 4. تلاش براي تحقق بند دوم اصل چهل و سوم قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران
 5. ايجاد و تحكيم روابط برادرانه با همه كشاورزان جهان به ويژه كشاورزان كشورهاي اسلامي با رعايت قوانين موضوعه و ضوابط لازم الاتباع مراجع قانوني.
 6. تلاش در جهت حصول خودكفايي در توليد محصولات اساسي در جهت قطع وابستگي به كشورهاي بيگانه و مثبت كردن تر از تجاري محصولات كشاورزي.
 7. تاكيد بر ضرورت قانون گذاري و قانونمندي در جهت جلوگيري از تجاوز به اراضي كشاورزي و ممانعت از استفاده هاي نادرست از منابع طبيعي در راستاي تامين عدالت اجتماعي .
 8. تبديل كشاورزي سنتي به كشاورزي پيشرفته و پايدار با استفاده از فن آوري نوين مناسب و كاربرد منطقي نهاده هاي كشاورزي و افزايش بهره وري آنها با توجه با جايگاه محوري بخش كشاورزي در برنامه هاي توسعه همه جانبه كشور
 9.  تلاش در جهت كمك به تدوين قوانين كارآمد در بخش كشاورزي و همچنين تدوين سياستهاي كشت منطقه اي و برنامه ريزي كشت ملي با توجه به بازارهاي ملي و بين المللي و ظرفيتهاي فرآوري ، نگهداري و تجاري .
 10. تلاش در جهت گسترش فرهنگ و سازو كارهاي كاهش ضايعات محصولات كشاورزي در تمام مراحل فرآيند توليد تا مصرف .
 11. تلاش در راستاي جذب مشاركت فعالان بخش كشاورزي به منظور ايجاد يك نظام كشاورزي مستقل و كارآمد با حضور فعال كشاورزان در تمام مراحل تصميم سازي توليد ، فرآوري و بازاريابي با رعايت شرايط اقليمي و تامين نيازهاي عمومي .

 

برنامه های قبلی مرتبط:


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری