آوا 1: بدنبال همگانی کردن ورزش در همدان آوا 1: بدنبال همگانی کردن ورزش در همدان
روزنوشت های اراده و امید 1 - رضوان سلماسی - 21 مهر تا 28 مهر

رندباز

با عرض سلام خدمت شهروندان و همراهان گرامي

اينك با پايان يافتن تقريبي روند انتخاب شهردار همدان فرصت مناسبي پيش آمده است كه يادداشت هاي روزانه در خصوص برنامه هاي جلسات و دیدارهای خودم در شوراي اسلامي شهر همدان را در اختيار شما عزيزان قرار دهم. از همراهي شما عزيزان بسيار سپاسگذار خواهم بود و منتظر بازخوردهای شما خواهم بود.

جمعه 21 مهر 1396

امروز گراميداشت پنجاه و يكمين سالگرد تاسيس پناهگاه دوم ميدان ميشان بود. به همت هيات كوهنوردي استان جمعي از پيشكسوتان كوهنوردي استان، مربيان و دست اندركاران اين رشته ورزشي در محل ميدان ميشان همدان گرد آمدند كه ضمن حضور گرم و صميمي اين عزيزان در طول روز از بيانات برخي از پيشكسوتان كوهنوردي در خصوص كوهنوردي همدان از گذشته تا به حال بهره برديم. اينجانب به عنوان يكي از بانوان پيشكسوت كوهنوردي استان در اين برنامه دعوت و دقايقي در خدمت عزيزان كوهنورد بودم.

شنبه 22 مهر 1396

امروز قرار بازديد از فرهنگسراي شهرداري را داشتم. آقاي تركمان مدير فرهنگي، آقاي فيضي منش مسئول حراست و من براي بازديد رفتيم. از فرهنگسراي رضوان شهرك وليعصر، فرهنگسراي مهر شهرك وليعصر، مركز ابن صلاح همداني تپه حاج عنايت و فرهنگسراي ولايت واقع در خضر بازديد كرديم. بطور اتفاقي با مديران دو ناحيه از منطقه هم ديدار داشتيم.

آنچه بيشتر از همه در اين بازديد به چشم مي آمد خالي بودن فرهنگسراها بود. علي رغم برگزاري كلاس هاي حقظ و قرائت قران و كلاس هايي مانند زبان و كامپيوتر، فرش بافي، سفره آرايي، مينا كاري و حتي كلاس هاي ورزشي به تناسب فضاهاي مختلف فرهنگسراها متاسفانه آثاري از حركت و فعاليت در فرهنگسراها ديده نمي شد. تقريبا همه فرهنگسراها به دليل برگزاري كلاس هاي رايگان و يا ارزان دچار مشكلات مالي بودند. قرار شد آقاي تركمان گزارشي از عملكرد فرهنگسراها به همراه بيان مشكلات و نيازها و درخواست هاي اين مكان تهيه و در جلسه كميسيون فرهنگي ارائه دهد تا پس از آسيب شناسي، نسبت به فعال تر شدن فرهنگسراها اقدام گردد. يكي از پيشنهادات در خصوص اين فعاليت به مشاركت گرفتن مردم و تشكل هاي مدني بيان شد. مسائل فوق در دفتر دكتر قديمي معاونت فرهنگي و اجتماعي به اطلاع ايشان هم رسيد.

امروز بعدازظهر جلسه كميته اجرايي حزب در دفتر حاما بود ولي به دليل طولاني شدن جلسه قبلي كه با آقاي موسوي مدير فرهنگي ناحيه 2 شهرداري و جلسه بعدي كه ساعت 6 عصر با آقاي وجدی مدير اجتماعي معاونت انجام شد حضور حداقلي در اين جلسه حزب داشتم. جلسه با اين دو مدير هم در خصوص فعاليت ها و برنامه هاي قبلی معاونت فرهنگي و اجتماعي و شرايط فعلي آن بود. 

یکشنبه 23 مهر 1396

روز یک شنبه اعضای شورای شهر همدان به همراه شهردار منتخب میهمان نمایندگان محترم همدان در مجلس شورای اسلامی بودند. در این جلسه  که در محل کمیسیون شورا در مجلس برگزار گردید 9 نفر از اعضای شورا حضور پیدا کردند. آقای خجسته میزبان این جلسه بودند و آقایان رنجبر زاده و پور مختار نیز به جمع حاضر پیوستند - البته انتظار داشتیم که آقای حاجی بابائی نیز در جلسه باشند که ایشان به سفر رفته بودند. اهم مطالبی که در خصوص آنها در این جلسه به بحث و تبادل نظر پرداخته  شد به شرح ذیل است:

 1. برگزاری جلسات مستمر در آینده به صورت ماهیانه و یا فصلی  جهت تعامل بیشتر شورای شهر با نمایندگان مجلس
 2. تعریف ابزار کار برای جذب سرمایه گزار با هر هدف سرمایه گذاری
 3. تعامل جهت انجام کار بیشتر در مناطق کم برخوردار همدان
 4. حذف مشکلات در روند بروکراسی سرمایه گزاری و برخورد با مدیرانی که باعث ایجاد موانع هستند
 5. پیگیری روند انجام واگذاری آب، برق ، گاز مناطق کم برخوردار
 6. پوشش داده شدن صحن شورا توسط صدا و سیما
 7. پیگیری ایجاد ردیف بودجه در مجلس برای شهرهای پایلوت گردشگری کشور توسط نمایندگان

در خواست اینجانب در جلسه حمایت و پی‌گیری نمایندگان از طرح هایی بود که به حفظ محیط زیست همدان و گسترش آن می انجامد و مقابله با طرح هایی که به این سرمایه ملی همدان آسیب میزند و نیز همچنین حمایت از برنامه ها و طرح هایی که به گسترش فرهنگ شهروندی وکاهش اسیب های اجتماعی منتهی میشود.

دوشنبه 24 مهر 1396

جلسه با آقایان پناه آبادی، آقای عظیمی عضو کمیته محلات و آقای ایرانلو عضو دفتر آقای امیر خجسته در استان برگزار گردید. در این جلسه در خصوص ورزش محلات و همگانی کردن ورزش در همدان بحث شد و مواردی که مورد نظر قرار گرفت به شرح زیر است:

 1. شناخت زمین در شهرداری در نواحی 4 گانه که کاربری ورزشی داشته باشند.
 2. برگزاری جلسات مکرر در خصوص به اجرایی کردن طرح همگانی کردن ورزش.
 3. پیگیری انجام و امکانات اولیه در دهکده ورزش محلات.

جلسه با آقای سهل البیع از کارشناسان معاونت فرهنگی و اجتماعی همدان: در این جلسه جناب سهل البیع با نوعی برنامه ای که در آن ساختار فعلی معاونت اجتماعی فرهنگی در ان مشخص بود و نگاهی که به فعالیت‌های فعلی معاونت و نیز آسیب شناسی آن داشت؛ پیشنهاد تهیه نقشه راه برای برنامه ریزی فرایند سیاست گذاری حوزه معاونت در راستای اهداف شهرداری را بیان نمود. برنامه معرفی شده روند سیاستگذاری حوزه معاونت را تعریف میکرد که قرار شد با کمک ایشان و سایر دوستان آن را به اجرا در آوریم.

کمسیون سرمایه گذاری و گردشگری: در این جلسه علاوه بر اعضای کمسیون معاون فنی عمرانی، معاون مالی، رئیس سازمان سرمایه گذاری و عمران شهرداری و سرمایه گذاران پروژه میدان میوه و تره بار حضور داشتند و به بررسی چالش ها در این پروژه پرداختند.

وضعیت فعلی پروژه، نحوه واگذاری آن به غرفه داران، سرانجام میدان میوه وتره بار قبلی، همچنین راه های دسترسی به پروژه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. لازم به ذکر است 1/25 درصد از پروژه مذکور در اختیار شهرداری همدان قرار دارد. قرار شد طرح و برنامه ریزی برای فراخوان دعوت از سرمایه گذاران برای میدان میوه و تره بار قبلی صورت پذیرد. البته عمده کاربری فضای میدان بار فعلی ورزشی است. ضمنا قرار شد آئین نامه فروش املاک نیز تدوین گردد.

جلسه مدیریت شهری حامای همدان: در این جلسه آقایان حاجیلو، آقامحمدی و باقری حضور داشتند. قرار شد در رابطه با سمن ها آقای حاجیلو اطلاعیه ای را آماده کند.

و با توجه به بحث های صورت گرفته چهار اولویت اصلی کمسیون فرهنگی و اجتماعی به شرح ذیل اعلام شد:

 1. همگانی کردن ورزش و ورزش محلات
 2. توجه به آموزش در شهروندی
 3. برنامه ریزی برای کاهش آسیب های اجتماعی
 4. در صورت امکان ورود در حوزه شهر سبز پایدار جهان اسلام

و قرار شد از ابزارهایی زیر برای رسیدن به اهداف بهره ببریم:

 1. شورای اجتماعی محلات
 2. ظرفیت سمن ها
 3. فرهنگسراها

در پایان قرار شد دوستان نظرات خود را در رابطه با طرح فوق بیان نمایند. اولویت های مذکور می تواند در روند معرفی شده توسط برنامه جناب سهل البیع نیز تعریف و برنامه ریزی شود.

جلسه با آقای سهل البیع از مدیران شهرداری: در این جلسه مدت کوتاهی در رابطه با برنامه جناب سهل البیع صحبت شد و در ادامه جلسه در خصوص روند انتخاب شهردار توسط فراکسیون امید و عملکرد آنها و نیز بازتاب بیرونی آن به بحث و تبادل نظر پرداختیم.

سه شنبه 25 مهر 1396

ساعت 30/10 کمیسیون فرهنگی اجتماعی * شروع شد. آقایان رحیمی فرد و عسگریان نبودند و آقای فتحی هم دیر آمد. 4 نفر از اعضای کمیسیون خانم روان بخش، آقای بادامی، آقای کاووسی و من کمیسیون را شروع کردیم. بخش اول کمیسیون مربوط به گزارشات فرهنگسراها بود. خانم باقری به تشریح عملکرد خانه هوش و ریاضیات و خانم باقرپور به تشریح فعالیت های رصدخانه پرداختند و مشکلات و معضلات مجموعه خود را بر شمردند. آقایان قدیمی، وجدی، ترکمان نیز حضور داشتند. با توجه به داشتن مهمان از مجموعه سمن های جوانان اداره کل ورزش و جوانان و به دلیل کمبود وقت ادامه جلسه فرهنگسراها به روز چهارشنبه ساعت 8 تا 10 صبح موکول شد. در ادامه جلسه جناب آقای ربانی و تعدادی از سمن های جوانان در جلسه حضور پیدا کردند و اعلام آمادگی در جهت همکاری و نشست های مشترک داشتند که با توجه به علاقمندی اعضای کمیسیون به حوزه سمن ها مورد استقبال قرار گرفت.

چهارشنبه 26 مهر 1396

امروز ساعت 10 صبح تیم های معلولین و جانبازان، بیماران خاص، نابینایان و ناشنوایان برنامه ویلچر رانی از کنار تالار قرآن در بلوار ارم را داشتند. بعد از پایان کمیسیون فرهنگی اجتماعی برای شرکت در آن برنامه از شورا رفتم و در برنامه شرکت کردم.

جلسه با خانم یاسمن صادقی ریاست محترم اداره سواد آموزی ناحیه 2 آموزش و پرورش همدان: این اداره تصمیم به ریشه کنی بی سوادی با حمایت نهادها و ارگان های سطح شهر رو دارد که قرار است در سه دوره سواد آموزی، انتقال و تحکیم مشغول به تحصیل باشند. قرار شد در امر تبلیغات با این مجموعه همکاری داشته باشیم.

ساعت 30/9 شب در مراسم تعزیه خوانی کوی ده متری رضوان شرکت کردم. من به همراه آقای بادامی و خانم ایشان رفتم. آقایان کاووسی و قره باغی نیز حضور داشتند. در پایان مراسم به همراه برخی از اهالی از کوچه هایی که مشکلات مختلف از جمله مشکلات فاضلاب داشتند بازدید کردیم.

جمعه 28 مهر 1396

ساعت 30/7 با مجموعه کوه پیمایی سواد آموزی و تربیت بدنی به مناسبت هفته تربیت بدنی یک کوهپیمایی ساده تا منطقه کیوارستان و اردوگاه داشتیم. ساعت 9 صبح در گلزار شهدا قرار دیدار با وزیر ورزش و جوانان را داشتیم و جمع کثیری از مسئولین ورزش استان از جمله مسئولین هیات های ورزشی و ورزشکاران آنها نیز حضور داشتند ولی متاسفانه وزیر در این برنامه شرکت نکرد و مستقیما به محل برگزاری جلسه در مریانج رفت. من به همراه ریاست محترم هیات تیراندازی به مزار شهدای مدافع حرم رفتیم و ادای احترام کردیم.

جلسه هیات تیراندازی استان با ریاست محترم فدراسیون تیراندازی کشور جناب آقای دکتر علی دادگر: در این جلسه برخی مسئولین هیات های شهرستان و برخی مسئولین هیات استان حضور داشتند. این جلسه در محل جلسات اداره امور اقتصادی و دارایی برگزار و در پایان بازدیدی از سالن هیات تیراندازی استان صورت پذیرفت. در جلسه در خصوص معضل و مشکلات و نیازهای هیات استان نیز صحبت شد.

جلسه در محل خانه جوانان استان: در این جلسه آقای ربانی، آقای الهی تبار، آقای تندگویان معاونت سازماندهی جوانان وزارت ورزش و جوانان و آقای حجتی مدیر کل امور مشارکت های اجتماعی وزارت خانه حضور داشتند. سمن های استان در این جلسه حضور داشتند و درخواست های خود را اعلام کردند. من به عنوان رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی قول همکاری با سمن ها را در حوزه مدیریت شهری دادم به شرط داشتن برنامه ای مدون با قابلیت اجرا و بر اساس اولویت بندی هر حوزه.

بازدید از خانه هوش و خلاقیت همدان **: در این بازدید آقای علیرضا خرم رودی مدیر عامل و مرتضی رنجبران مدیر اجرایی مجموعه در خصوص فعالیت های این مجموعه به توضیحات کاملی پرداختند و از بخش های مختلف مجموعه بازدید به عمل آمد. قرار شد طرح های خود را برای فعال کردن پارک ها در سطح شهر در زمینه های مختلف برای حضور خانواده ها در برنامه ای مفرح و شاد ارائه نمایند.

 

 

پانویس:

* کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر: این کمیسیون یکی از کمیسیونهای هفتگانه شورای شهر همدان است. در حال حاضر ریاست این کمیسیون بر عهده خانم رضوان سلماسی است و اعضا آن افراد زیر هستند: حمید بادامی / علی رحیمی فر / کامران گردان / مسعود عسگریان / علی فتحی / اکبر کاووسی

** خانه هوش و خلاقیت کودکان همدان: چند سالیست خانه هوش و خلاقیت همدان تحت نظارت هیأت ورزش‌های همگانی استان و خانه ریاضی با یک تیم جوان، مبتکر و خلاق مشغول به کار شده و شاگردان زیادی را از سن 3 تا 15 سال جذب کرده است. این خانه که در بلوار خواجه رشید همدان قرار دارد میعادگاه کودکان و نوجوانان همدانی است و تیم خانه ریاضی همدان توانسته است در یک مسابقه بین‌المللی رتبه دوم را کسب کند.


 


نظرات بازدیدکنندگان محترم
هیچ نظری یافت نشد
 
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:    
آدرس ایمیل:    
متن نظر:    
   

 

کد امنیتی:  

 

 
 
جدیدترین عناوین خبری