تاریخ درج خبر: 1396/08/06

باید تک تک درختان شهر را حفظ کنیم

کد خبر: 1740

روز نوشت های اراده و امید 2 - رضوان سلماسی - 29 مهر تا 5 آبان

 

شنبه 29 مهر 1396

شرکت در جلسه کمیسیون نامگذاری *. از شورا آقایان کاووسی و بادامی به عنوان عضو شرکت میکنند و من به عنوان مهمان در جلسه هستم. در جلسه پیش تصمیم گرفتیم به علت حضور برخی از اعضای شورا در کمیسیون، مصوبه های این کمیسیون مستقیما در صحن شورا برای تایید نهایی مطرح شود. در این جلسه کارشناسان مناطق چهارگانه در صورتیکه پیشنهادی برای نامگذاری یا تغییر نام معبری داشته باشند آنرا اعلام کرده و با نظر اکثریت تاییدیه میگیرند. در این جلسه درخواست شورا برای نامگذاری خیابانی که از میدان امام حسن به سمت ملایر میرود به نام امام رضا (ع) نامگذاری گردد. نظر اعضای کمیسیون بر این بود نام خیابانی به نام ایشان نامگذاری گردد که در راستای مسیر به سمت شهر مشهد باشد و قرار شد موضوع به اطلاع اعضای شورا برسد. بعد از پایان جلسه به دلیل داشتن وقت کافی برای عرض خسته نباشید و دیدار از پرسنل معاونت، با آقایان ترکمان، خوشبخت، سهل البیع و رضایی صحبت کردم.

جلسه مدیریت اجرایی حزب عصر در دفتر حزب اراده ملت ایران (حاما) برگزار شد. در این جلسه آقای باقری و من به بیان تصمیمات جلسه گذشته کمیته مدیریت شهری حزب پرداختیم.

یکشنبه 30 مهر 1396

جلسه علنی صحن شورا: قسمت اعظم این جلسه در خصوص درخواست سازمان پسماند در خصوص مبلغ 60 میلیون تومان برای کمک در مراسم اربعین حسینی در کربلا و حل پرونده بدهی آقای دکتر شاه نظری و پیشنهاد سرمایه گذاری آقای خشنودان در پیچ زندان بود. ضمناً آقای دکتر شاه نظری قصد سرمایه گذاری در پردیس سینمایی را داشتند که قرار شد پرونده ایشان در خصوص سرمایه گذاری پردیس سینمایی و همینطور پروژه رنگین کمان ** در جلسه کمیسیون سرمایه گذاری مطرح شود. در خصوص این دو پروژه در آینده بیشتر توضیح خواهم داد. در ارتباط با درخواست مالی شهرداری، یکی از دوستان معتقد بود تا زمانیکه هزینه های اصلی مانند حق الزحمه پرسنل و همچنین هزینه های مدرسان فرهنگسراها و هزینه های آب، برق، گاز و تلفن فرهنگسراها که برخی قطع و برخی در آستانه قطع است، پرداخت نشده، و درخواست مالی معاونت در خصوص پرداخت هزینه های فوق، شایسته نیست بودجه شهرداری به سایر مصارف برسد. ضمن اینکه ایشان موافق سرویس دهی برای غذای پرسنل اعزامی از شهرداری بود.

جلسه کمیسیون ماده 7: این کمیسیون درخصوص صدور یا عدم صدور مجوز قطع درختانی است که درخواست قطع برای آنها صورت گرفته است. روزهای یکشنبه هر هفته من با آقایان علی ضمیر و خضریان برای بازدید می رویم. عموماً اجازه قطع درخت صادر نمیشود و بیشتر مجوز هرس شاخ و برگ و یا هرس ریشه داده میشود و درختانی که در گذرهای سطح شهر است این کار توسط شهرداری صورت میپذیرد. در این هفته مجوز قطع 5 درخت صنوبر در باغات گنجنامه به دلیل وجود خطر (پوسیدگی و احتمال افتادن) داده شد.

دوشنبه 1 آبان 1396

امروز کمیسیون فنی و عمرانی بازدیدی از پروژه آسفالت پردیس و پروژه پارکینگ طبقاتی آقاجانی بیگ داشت. مهمترین مشکل پروژه فوق نبود نقدینگی و عدم فروش املاکی که با پیمانکار تهاترشده بود عنوان شد و اعلام گردید در صورت عدم تهیه نقدینگی احتمالاً ادامه کار پروژه متوقف خواهد شد. قرار بر این شد جناب عسگریان با یکی از مسئولین بانک شهر ملاقاتی را جهت گرفتن وام ترتیب دهند.

امروز در جلسه کمیسیون سرمایه گذاری و گردشگری آقای دکتر شاه نظری در خصوص سرمایه گذاری پردیس سینمایی طرح و برنامه خود را ارائه کردند .درخواست ایشان صفر شدن عوارض ساخت بود. البته زمین مزبور به ایشان رایگان داده شده است. در خصوص این پروژه همینطور که قبلاً گفتم در فرصت مناسبی توضیح خواهم داد.

جلسه کمیته مدیریت شهری حزب: در این جلسه آقای سهل البیع به عنوان مهمان حضورداشتند و فرایند سیاستگذاری برای معاونت را که آماده کرده بودند برای اعضاء کمیته مدیریت شهری توضیح دادند. دراین فرایند بعد از معرفی معاونت و برنامه هایی که در حال حاضر در معاونت انجام میگیرد به بیان چگونگی برنامه ریزی کردن برای رسیدن به نتیجه پرداختند و دوستان نیز نظر خود را در این خصوص بیان کردند. با توجه به خام بودن برنامه پیشنهادی قرار شد برای رسیدن به یک نتیجه مشخص، از دفتر مطالعات و پژوهش های شورا نیز کمک بگیریم .

سه شنبه 2 آبان 1396

کمیسیون بودجه: امروز چون قرار بود آقای مسیبی گزارشی از عملکرد و هزینه های سال گذشته را در خصوص اعزام نفر و انجام خدمات در کربلا را در کمیسیون بودجه ارائه کند من هم در کمیسیون شرکت کردم ولی چون چند ارباب رجوع داشتم متاسفانه نتوانستم مدت زمان طولانی در کمیسیون باشم. و بعد متوجه شدم ایشان گزارش مذکور را همراه نداشتند. به علت عدم حضورکامل در جلسه از سایر تصمیمات این کمیسیون مطلع نیستم و امیدوارم دوستان هر چه سریعتر اطلاع رسانی نمایند.

کمیسیون فرهنگی و اجتماعی: این جلسه به علت عدم حضور اعضاء با تاخیر شروع شد و بجز یک یا دو نامه در جلسه خوانده نشد. یکی از نامه ها در خصوص درخواست مساعدت تامین زمین و صدور مجوز ساخت یک مکان ورزشی در منطقه کم برخوردار بود که برای اعلام نظر به شهرداری ارسال شد. ساعت 11 نیز برای بازدید از پارک ورزش شهید بهشتی رفتیم. منظور از بازدید این بود که فضای پارک مذکور را برای تبدیل شدن به بوستان شطرنج و همینطوربوستان کتاب بررسی کنیم. آقای علی ضمیر مدیر عامل سازمان سیما و منظر نیز حضور داشتند و قول همکاری در خصوص ایجاد پارک های موضوعی را دادند.

بقیه روز - تا جلسه علنی صحن شورا - به دیدار های مردمی گذشت.

جلسه علنی صحن شورا: در این جلسه من نامه فرستاده شده از سوی معاونت برای شهردار (دررابطه با مشکلات مالی معاونت در فرهنگسراها که باعث قطع شدن برخی از انشعابات و در آستانه قطع قرار دادن بقیه بود) را خواندم. این نامه در 15 مهر برای شهرداری ستاد ارسال شده بود. در این جلسه مرکز تحقیقات نیز جلسه خود را در صحن برگزار کرد. با این استدلال که رئیس کمیسیون ها همه عضو هیات امناء مرکز هستند و بنابراین تقریباً همه اعضاء باید در جلسه مذکورحضور داشته باشند. یکی از پیشنهادات این مرکز ایجاد هماهنگی بین دبیران کمیته های مرتبط مرکز با دبیران کمیسیون ها بود.

چهارشنبه 3 آبان 1396

جلسه کمیسیون خدمات شهری در مرکز مدیریت ترافیک شهرداری برگزار شد. موضوع اصلی این کمیسیون پرداختن به موضوع نصب دوربین های ثبت تخلف و نظارتی شهرداری در سطح شهر و نیز هماهنگی استقبال از زوار اربعین حسینی بود.

در ادامه روز جلسه ای با آقای حضرت زاده قائم مقام شهردار جهت آشنایی بیشتر با ایشان و با روند کارها در شهرداری داشتم. و سپس در جلسه کمیسیون بند 2 ماده 55 که در خصوص مشاغل مزاحم تشکیل میشود به عنوان مهمان مدعو شرکت کردم. آقای حسین قراباغی به عنوان نماینده شورا در این کمیسیون حضور دارند .

بعد از ظهرامروز با آقای علی ضمیر و خضریان برای بازدید از چند خانه که درخواست قطع درخت را داشتند رفتیم. قرار شد برای درختان مذکور توسط سازمان سیما و منظر هرس ریشه صورت پذیرد. و سپس با آقای طبی مسرور در دفتر کمیسیون در شورا قرار داشتم. موضوع جلسه قرار بود در رابطه با طرح تفصیلی و جامع همدان باشد ولی صحبت ها طولانی شد و قرار شد در جلسه دیگری در رابطه با طرح صحبت کنیم.

 

پانویس:

* کمیسیون نامگذاری: مسئوليت كميسيون نامگذاري معابر شهر همدان با معاونت فرهنگي و اجتماعي شهرداري همدان مي باشد كه در اين كميسيون رئيس گروه برنامه ريزي و امور عمراني فرمانداري همدان به عنوان عضو و نماينده فرمانداري شركت مي كند. در اين كميسيون علاوه بر نماينده فرمانداري، نمايندگان پست، شهرداري هاي مناطق، معاون معماري و شهرسازي شهرداري، معاونت خدماتي و زيباسازي شهرداري، بنياد شهيد و امور ايثارگران و يك نفر دكتراي ادبيات به عنوان كارشناس شـركت مي نمايند. در اين كميسيون، نامگذاري معابر جديد و يا تغيير نام فعلي انجام مي پذيرد.

** پروژه رنگین کمان: شهربازی رنگین کمان به عنوان بزرگ ترین شهربازی سرپوشیده کشوردر بهترین نقطه تفریحی، گردشگری شهر همدان واقع و از موقعیت مکانی بی نظیری برخوردار است. این مجموعه به مساحت ۲۷ هزار متر مربع در سال ۱۳۸۴ کلنگ زنی شده و در نوروز سال 1392 افتتاح گردید. مجموعه تفریحی رنگین کمان از طراحی منحصر به فردی برخوردار بوده که به مساحت ۱۱۰۰ متر مربع برای ۱۰ سالن مسقف مجزا با قابلیت ۱۸۰ دستگاه بازی اصلی، رایانه ای و جایزه ای استاندارد شده اروپا با تنوع رنگ و دکوراسیون بسیار جذاب، که توسط شرکت های خارجی راه اندازی شده است.