تاریخ درج خبر: 1396/09/25

فینال مسابقات فوتبال محلات برگزار شد

کد خبر: 1775

روزنوشت هاي اراده و اميد 9 - رضوان سلماسي - 18 آذر تا 24 آذر

 

با عرض سلام خدمت شهروندان و همراهان گرامي

از چند هفته پیش تصمیم گرفتم كه يادداشت هاي روزانه در خصوص برنامه هاي جلسات و دیدارهای خودم در شوراي اسلامي شهر همدان را در اختيار شما عزيزان قرار دهم. از همراهي شما عزيزان بسيار سپاسگذار خواهم بود و منتظر بازخوردهای شما خواهم بود.

 

شنبه 18 آذر 96

این هفته بیشترین زمان کاری شورا در کمیسیون بودجه * و برای تدوین تعرفه عوارض محلی طی شد.  پرسنل و مدیران تعرفه پیشنهادی خود را در آیتم های مختلف در صحن مطرح و اعضای شورا نسبت به آنها اظهار نظر کردند. رویکرد اصلی شورا در کاستن و یا عدم تغییر میزان عوارض به نسبت سال گذشته در جهت منافع مردم بود. در رابطه با سرمایه گذاریهای کوچک در راستای توسعه گردشگری برای عوارض خانه های بوم گردی دقت شد. بخشی از زمان کاری در خصوص بحث پارکینگ، حذف و یا کسر پارکینگ و یا توجه ویژه به افرادی که قصد احداث پارکینگ عمومی را دارند شد. البته کار تعرفه این هفته تمام نشد و بخشی از آن به هفته آینده موکول شد. مدیران شهرداری بعد از اعمال تغییرات مجددا دفترچه را به صحن برای تصویب نهایی ارائه خواهد داد تا بعد از مصوبه گرفتن اعلام عمومی گردد. این هفته تمام کمیسیون ها وحتی صحن شورا تعطیل بود و صبح و عصر جلسات ادامه داشت. در فاصله بین برگذاری جلسات چند جلسه و برنامه دیگر هم فرصت کردم که انجام بدهم.

امروز در افتتاحیه نمایشگاه نقاشی سازمان مردم نهاد جوانان کار آفرین مسیر آتی که با همکاری اداره کل ورزش و جوانان شهرداری همدان در محل نگارخانه راه نو تشکیل شده بود شرکت کردم. جناب اقای ربانی، آقای بادامی، آقای کاووسی نیز در این نمایشگاه حضور داشتند. قرار شد مجددا برای بازدید نمایشگاه در روزهای آتی حضور پیداکنم که متاسفانه به دلیل مشکل کاری موفق نشدم. این نیروهای جوان و توانمند نیازمند حمایت هستند و امیدوارم که در آینده بتوانم در مسیر رشد و تعالی آنان گام حداقلی بردارم.  

 

یکشنبه 19 آذر 96

امروز صبح در شهرداری منطقه 4 برای بازدید از رودخانه شهرک فرهنگیان و روند پوشاندن آن و همینطور پیاده روی پشت سالن ورزشی خیابان خرد رفتیم. برخی از ساکنین این منطقه نسبت به دو مورد مذکور شاکی بودند. در رابطه با بوی بد رودخانه که فاضلاب شهری در آن ریخته شده اهالی فاز سه شهرک اظهار نارضایتی کرده و خواستار پوشاندن روی رودخانه بودند. بوی نامطبوع رودخانه بسیار باعث آزار اهالی منطقه است ولی با توجه به اینکه پوشاندن روی رودخانه زیاد پیشنهاد نمی گردد، بهتر است سازمان آب و فاضلاب در خصوص جداسازی فاضلاب در این رودخانه تصمیمات فوری و جدی اتخاذ نماید در غیر این صورت تنها راه آسایش اهالی پوشاندن رودخانه میباشد. در رابطه با بازسازی پیاده رو قرار شد این مورد در دستور کار قرار گیرد و درخصوص رودخانه هم تخصیص بودجه و هم بودن در فصل سرما سرعت کار را کم کرده است.

جلسه بررسی پیوست نگاری فرهنگی: این جلسه در دفتر مطالعات برگزار گردید و دستور کار آن پی گیری مصوبات قبل و میزان پیشرفت آن بود

 

دوشنبه 20 آذر 96

امروز صبح قبل از رفتن به کمیسیون، دیداری از تالار قرآن ** داشتم. هفته گذشته نمایشگاه آثار نقاشی اهدایی استاد علی رنجبران افتتاح شد و من در مراسم نبودم. امروز برای بازدید از مجموعه و همینطور جشن تکلیف دختران چند مدرسه که در این مکان تشکیل می شد به محل تالار رفتم.

قبل از کمیسیون بودجه با آقای خرم شهردار منطقه 2 بازدیدی از بلوار فاطمیه داشتیم. منطقه 2 مصوبه اجرای دو پل یکی در حد فاصل میدان بعثت و میدان پیشاهنگی و یک پل بعد از پل رسالت را دارد. قرار شد با توجه به شرایط و بودجه اول پل بعد از میدان رسالت را اجرا نمایند.

 

سه شنبه 21 آذر 96

امروز نیز جلسه ای قبل از کمیسیون بودجه با معاونت خدمات شهری و مدیر عامل سازمان سیما و منظر و فضای سبز در دفتر معاونت خدمات شهری داشتم. دستور کار در خصوص اتخاذ تصمیم در رابطه با قطع درختان زمین مربوط به پارکینگ برج زاگرس بود که مقرر شد هزینه کامل عوارض قطع درخت از مالک محترم گرفته شود. ضمن اینکه قرار شد تعداد مشخص درخت نیز در منطقه ای که شهرداری معین می کند کاشته شود. لازم به یاد آوری است که در این زمینه از طرف کمسیون ماده 5 صد در صد تراکم برای ایجاد پارکینگ گرفته بود.

 

چهارشنبه 22 آذر 96

امروز جلساتی مجزا با حضور آقایان عبدل، دکتر درگاهی و دکترپزشکی در دفتر کمیسیون داشتم. جلسه آقای عبدل در خصوص ورزش محلات، جلسه با دکتر درگاهی در رابطه با برنامه های مختلف شورا، و جلسه با دکتر پزشکی در خصوص تشکلهای مدنی بود.

جلسه دفتر مطالعات در خصوص برنامه اجرایی شهروند برتر: در این جلسه نمایندگان معاونت فرهنگی و اجتماعی به عنوان کمیته اجرایی برگزاری جشنواره سر فصل برنامه های خود را ارائه کردند و قرار شد در رابطه با طراحی پوستر اقدام نمایند. ضمنا قرار شد کمیته نظارت و ارزیابی بر روند اجرایی جشنواره شهروند برگزیده بررسی و اثرات آن در بهبود رفتار شهروندی ایجاد شود. تمامی اقشار و اصناف و ...  نیز سعی شد به تفکیک مشخص شوند تا در صورت امکان هیچ جامعه ای برای انتخاب از نظر دور نماند و در هرگروه نیز شاخصه های انتخاب آنها برای جلسات آینده تعیین شود.

 

پنجشنبه 23 آذر 96

امروز کمیسیون بودجه تشکیل نشد.

جلسه ای با دکتر نقدی در محل تالار قرآن داشتم که به دلیل ناهماهنگی، تداخل جلسه ای اتفاق افتاد و به ناخواسته مهمان شورای سیاستگذاری مرکز مطالعات بودم. یکی بحث بررسی مسائل آسیب های اجتماعی بود که با توجه به تعدد متولیان همکار در این حوزه و اینکه شنیده بودم که وزارت کار و رفاه اجتماعی تهیه اطلس فرهنگی و اجتماعی را بر عهده ادارات کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی گذاشته، پیشنهاد دادم جلسه ای را با نماینده این اداره کل برگزار کنند و از طرفی در رابطه با پیشنهاد تشکیل کمیته ورزش با تغییر  نام کمیسیون سلامت به کمیسیون سلامت و ورزش موافقت شد و قرار شد در رابطه با سازوکار و نیز اعضای آن با دکتر نقدی و دکتر عروتی بعدا جلسه هماهنگی داشته باشیم. در ادامه جلسه نیز مدت کوتاهی با دکتر نقدی در خصوص فرآیند کلی کمیسیون فرهنگی به بحث و تبادل نظر پرداختیم و به پیشنهاد ایشان قرار شد در بحث سیاستگذاری کمیسیون بحث ارتقا سطح فرهنگی شهر نیز، به سایر موارد اضافه شود.

 

جمعه 24 آذر 96

امروز مسابقات فینال محلات در محل استادیوم قدس برگزار شد و از من هم برای حضور در دیدار نهایی و نیز شرکت در اختتامیه دعوت به عمل آمد. ورزش محلات و مخصوصا فوتبال در دوره چهارم شورا استارت خورده و به همت مسئولین ورزش محلات شهرداری در سازمان فرهنگی و ورزشی ادامه پیدا کرده است. بر اساس سیاست کمیسیون در خصوص همگانی کردن ورزش، برای گسترش این مجموعه و حمایت از آن در غالب طرح و برنامه همگانی کردن ورزش محلات حمایت خواهم کرد.

 

 

پانویس:

* کمیسیون برنامه و بودجه و مالی: یکی از کمیسیونهای هفتگانه شورا است. مسئولیت ریاست آن بر عهده آقای حسین قراباغی است و اعضا آن عبارتند از: اکبر کاووسی / سید مسعود عسگریان / حمید بادامی / ابراهیم مولوی. البته در زمان تهیه بودجه همه اعضا شورا در جلسات آن حضور پیدا مینمایند.

** تالار قرآن: پروژه تالار قرآن همدان در سال 83 در سفر مقام معظم رهبری تصویب شده و در سال 85 عملیات اجرایی این پروژه پس از مطالعات و جانمایی در بلوار ارم همدان آغاز شد. تالار قرآن همدان در یکی از بهترین نقاط شهری همدان بنا شده است تا شاید بتوان خلاء سالن های همایش متعددی در این شهر را جبران کند. بخشی از ساختمان این پروژه در سال 1395 افتتاح شد، ولی مشکل اساسی آن پوشش گنبد دواری است که سال‌هاست بدون پوشش در این منطقه معطل مانده است.